انواع برس موی سر

برس موی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

انواع شانه و برس موی سر از ساده ترین لوازم برای مرتب کردن موها هستند. برخی معتقدند جنس و کیفیت برس در سلامت موهای سر تاثیرگذار است. برس موی مناسب برای حالت دادن موها یک وسیله کارامد است ولی به طور قطع نمی تواند جلوی ریزش مو یا خارش سر و مشکلاتی از این قبیل را بگیرید. از مزایای شانه زدن به موها می توان به جریان خون مناسب در پوست سر اشاره کرد که برای رشد و سلامت موها الزامی است. در ضمن با شانه کردن همه گره های مو باز می شود و نیازی به کار دیگری نیست.

انواع برس موی مناسب برای حفظ سلامت موها

آرایشگر ها فقط با انواع قیچی سر و کار ندارند. معمولا انواع و اقسام شانه و برس مو را در یک سالن آرایش مجهز می بینید. از شانه های ساده دندانه ریز و دندانه درشت گرفته تا برس های برقی و حرارتی و …. همگی برای شانه زدن به موهای سر استفاده می شوند. در ادامه برخی از رایج ترین مدل های برس موی مناسب را معرفی می کنیم شاید یکی دو نمونه از این برس ها را در بین لوازم آرایش تان داشته باشید:

برس موی مناسب

برس موی گرد

این برس ها موقع سشوار کشیدن کاربرد فراوانی دارند. با این برس های گرد می توانید موها را حالت بدهید و پوش دهید. برس های گرد با بدنه سرامیکی از انواع دیگر مرغوب تر هستند به این جهت که متریال سرامیک به مراتب گرما را بیشتر نگه می دارد و این امر به دوام حالت موها کمک خواهد کرد.

نوعی دیگری از برس ها که اغلب برای سشوار کشیدن به کار می روند به برس دنمن شهرت دارند. این برس انتهای موها را کمی حالت می دهد و برای مدل موهای کوتاه تر مناسب است با توجه به اینکه” دنمن” نام برند برس مو است. این محصول به صورت جداگانه معرفی نشده است.

انواع برس موی مناسب : پدالی

این ابزار در دو نوع بیضی و مستطیلی تولید شده که از هر دو نوع برای صاف کردن موهای ژولیده و نامنظم استفاده می شود. نوع مرغوب تر این برس های پدالی می توانند موها را براق و درخشان تر کنند که در زیبایی موها تاثیرگذار است.

انواع برس موی سر

برس موی کوسن دار

احتمالا این برس را در بین لوازم آرایش تان داشته باشید. سر برس دارای سوزن های زیادی است که روی یک کوسن پلاستیکی نصب شده است. انواع نامرغوب این محصول خیلی زود سوزن هایش از کوسن جدا می شود ولی برس های با کیفیت دوام زیادی دارند. نوعی که بر روی سوزن ها یک محافظ پلاستیکی کار شده، بسیار مناسب تر است.

نکات استفاده از برس موی مناسب

هرگز از برس هایی که دارای نوک نیز هستند، استفاده نکنید. سوزن های نوک تیز می تواند به پوست سر آسیب برساند.

هرگز موها را در حالت خیس، برس نکشید. موهای خیس بسیار سست و نرم هستند و به راحتی کنده می شوند.

استفاده از برس موهای حرارتی با گرمای متوسط مشکلی ندارد. اگرچه دمای بیشتر موجب دوام حالت موها می شود ولی سعی کنید دما را در حد متعادل نگهدارید.

هنوز هیچ تحقیق علمی در مورد شانه کردن زیاد موها به اثبات نرسیده است. همینقدر که موها مرتب باشند کافی است.

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن