انواع پوست صورت

راهنمای شناخت انواع پوست صورت

متعادل سازی چهره یکی از تکنیک های آرایشگری است که عموما در گریم داماد از آن استفاده می شود. پوست افراد از نظر رنگ، بافت و کیفیت با یکدیگر متفاوت است. شناخت انواع پوست صورت برای کسانی که به تازگی وارد حرفه آرایشگری شده اند، ضروری است. به کارگیری مواد آرایشی، کرم ها و انواع محصولات پوست بر اساس نوع و ساختار پوست انجام می شود.

انواع پوست صورت

میزان ترشحات طبیعی پوست در افراد تفاوت دارد. همین امر موجب تغییر در جنس و کیفیت پوست می شود. با توجه به وضعیت سلامت و هورمون های هر فرد، تغییراتی در پوست رخ می دهد. جنس پوست تحت تاثیر ژن ها قرار دارد و اغلب همه افراد خانواده دارای ساختار پوست مشابهی هستند. به طور کلی 5 نوع مختلف از پوست تاکنون شناسایی شده است.

شناخت انواع پوست صورت

پوست طبیعی و نرمال

وقتی ترشحات غذذ زیر پوستی در حد طبیعی باشد، پوست بهترین حالت را دارد. در این صورت پوست صورت خشک یا خیلی چرب نیست و همه منافذ پوستی باز هستند. اگر دارای پوستی بدون جوش، آکنه، خارش و … هستید از موهبت یک پوست طبیعی و سالم برخوردارید که باید قدرش را بدانید.

انواع پوست خشک

کاهش ترشحات چربی و از دست دادن رطوبت پوست، موجب خشک شدن آن می شود. علاوه بر ژنتیک عوامل محیطی نظیر استفاده از صابون و شوینده های قوی می تواند موجب خشک شدن بیش از حد پوست صورت شود. نور خورشید، رژیم غذایی و به طور کلی سبک زندگی فرد در تغییر کیفیت پوست تاثیر دارد. پوست خشک در معرض چین و چروک و آسیب قرار دارد ولی معمولا دچار جوش و آکنه نمی شود.

انواع پوست صورت

انواع پوست صورت چرب

فعالیت زیاد هورمون ها موجب افزایش ترشحات غدد چربی شده و پوست بیش از حد طبیعی، چرب می شود. پوست لیز و براق که دارای جوش های سر سیاه و جوش های زیر پوستی است، نشان می دهد که چربی پوست بسیار زیاد شده است. خبر خوب اینکه این پوست در براب رچین و چروک مقاوم تر است.

پوست مختلط

آیا روی گونه ها و بینی، پوست چرب و پر از جوش های سر سیاه است ولی روی پیشانی و چانه، دچار خشکی پوست هستید؟ در این صورت دارای پوست مختلط بوده و نیاز به مراقبت خاص دارید. برای مثال یک کرم را روی همه پوست صورت استفاده نکنید. اگر پیشانی و چانه ها خیلی خشک شده و پوسته شده است کرم مرطوب کننده را روی همان نواحی استفاده کنید.

انواع پوست صورت حساس

پوست های حساس به سادگی دچار خارش، قرمزی، سوزش و … می شوند. این نوع پوست در مقابل تغییرات بیرونی به شدت تحریک می شود. تغییرات ظاهری پوست در افراد مختلف یکسان نیست. افراد دارای پوست حساس نباید از هر نوع کرم، ضد آفتاب یا محصولات آرایشی استفاده کنند.

رسیدگی به پوست صورت موجب می شود تا چهره شاداب و جوان باقی بماند. شناخت انواع پوست صورت حتی در موقع خرید کرم مرطوب کننده، ضد آفتاب و … هم کمک تان می کند. محصولات مراقبتی پوست بر اساس نوع پوست دسته بندی شده اند.

همین حالا خود را در آینه نگاه کنید. پوست صورت تان کدام نوع از موارد ذکر شده است.

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن