اصلاح با تیغ ریش تراشی

اشتباهات رایج در اصلاح با تیغ ریش تراشی

حتی افرادی که سالها با تیغ، اصلاح کرده اند نیز پس از اصلاح مشکلات پوستی را تجربه می کنند. اصلاح با تیغ ریش تراشی یکی از راه های ساده برای مرتب کردن ریش و سبیل است. استفاده نادرست از این وسیله و نحوه به کارگیری آن می تواند موجب آسیب های شدید پوست صورت شود. سوختگی های پوستی، موهای فرو رفته در پوست و حتی شکاف و بریدگی از شایع ترین عواقب استفاده نادرست از تیغ ریش تراشی است. آیا این اشتباهات را انجام می دهید؟

اصلاح بدون کف

انواع کرم های اصلاح و ژل های قبل از اصلاح، موجب می شوند تا تیغ به راحتی روی پوست حرکت کند. بریدگی، سوزش، برجستگی های قرمز روی پوست همگی نتیجه اینست که بدون کف، صورت را اصلاح می کنید. استفاده از ژل و کرم کمک می کند که ریش ها را راحت بتراشید بدون اینکه پوست دچار کشیدگی و آسیب شود.

مزایای اصلاح با تیغ ریش تراشی

اصلاح با تیغ ریش تراشی کند

تیغ های یکبار مصرف قابلیت استفاده چند باره را دارند ولی باور کنید این تیغ ها هم عمر محدودی دارند. با فرض اینکه هر روز از تیغ استفاده می کنید نهایت پس از یک هفته باید تیغ را دور بیندازید. تیغ های قدیمی و کند شده، محل تجمع باکتری ها هستند. استفاده از این تیغ ها موجب بروز التهابات پوستی شده، قرمزی و سوزش ایجاد می کند. اگر در حین اصلاح، پوست صورت دچار کشیدگی می شود احتمالا تیغ کُند شده و وقت تعویض تیغ رسیده است.

اصلاح با تیغ ریش تراشی به سرعت نور

برخی افراد به دلیل کمبود وقت یا عادت، به سرعت برق و باد و در کسری از ثانیه ریش ها را اصلاح می کنند. به هر حال شما با یک وسیله تیز و برنده سر و کار دارید که روی پوست صورت در حال حرکت است. بد نیست برای حفظ سلامت خودتان شده، برای اصلاح کمی زمان بگذارید. اغلب بریدگی ها در حین اصلاح به دلیل عجله زیاد است.

اصلاح با تیغ ریش تراشی

فشار زیاد موقع اصلاح با تیغ ریش تراشی

اگر تیغ تیز باشد نیازی به فشار روی پوست نیست. هر چه بیشتر روی پوست فشار وارد شود، ناهمواری های روی پوست بیشتر می شود. در حالت عادی نباید تیغ ریش تراشی را با فشار روی صورت حرکت دهید. با اینکار تنها خطر عفونت پوستی و حتی بریدگی بیشتر خواهد شد.

اصلاح بر خلاف جهت رویش مو

برای اینکه موها از ته تراشیده شود اغلب آقایان تیغ را بر خلاف جهت روی پوست صورت، می کشند. این کار شاید باعث شود بعد از اصلاح پوست صاف تری داشته باشید ولی قطعا درد بیشتری را تجربه خواهید کرد. از طرفی موجب می شود موها به جای بیرون به شمت داخل پوست، شروع به رشد کنند. موهای فرو رفته در پوست از مشکلات شایع پس از اصلاح با تیغ ریش تراشی هستند.

آیا تراشیدن مو با تیغ باعث پر پشت شدن موها می شود؟

عدم استفاده از ژل پس از اصلاح

اصلاح با تیغ نوعی لایه برداری پوست است که موجب می شود سلول های مرده روی پوست برداشته شود. همین امر موجب خشک شدن و کاهش رطوبت پوست صورت می شود. قرمزی و التهاب پس از اصلاح ناشی از همین موضوع است. برای رفع این مشکل پس از اصلاح حتما از یک مرطوب کننده یا روغن بدن استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن