دوره آموزشی گریم سینمایی

آموزش چهره پردازی در سینما و تلویزیون یکی از کارهای مورد علاقه کسانی است که وارد عرصه آرایشگری می شوند. این فعالیت اگر با آموزش کافی همراه باشد می تواند استعداد فرد را برای داشتن یک شغل در این زمینه شکوفا کند. دوره آموزشی گریم سینمایی راهی برای ورود به این عرصه است.

گریم سینمایی | آموزشگاه آرایشگری مردانه اسلامشهر و تهران

تلفیقی از هنر آرایشگری و سینما در دوره آموزشی گریم سینمایی

دوره آموزشی گریم سینمایی برای کسانی مناسب است که به عرصه فیلم و سینما علاقه مندند. بسیاری از گریمورهای حرفه ای سینما بیش از آنکه به تحصیلات آکادمیک خود در زمینه گریم متکی باشند به تجربه شان در این زمینه مدیونند. دوره آموزشی گریم سینمایی بر خلاف سایر دوره های آموزشی گریم، دارای پیچیدگی هایی است. گریم سینمایی می تواند یک آرایش بسیار ساده تا گریمی سنگین مثل تلاش برای ساختن چهره های هیولاوارانه را در بگیرد.

شرکت های فیلم سازی و تهیه کنندگان تلویزیونی با توجه به نقش بازیگر به دنبال گریمی هستند که شخصیت کاراکتر داستان را بهتر نشان دهد. یک گریمور حرفه ای باید بر اساس فیلم نامه و کاراکترهای آن، گریم مناسب بازیگر را تشخیص دهد و پیاده سازد. یکی دیگر از اصول بسیار مهم در میکاپ سینمایی، عدم جلب توجه است. در میکاپ سینمایی، هنر گریمور این است که به گونه ای بازیگر را آرایش کند که از خلال دوربین، تماشاگر متوجه تغییرات او نشود.

از سوی دیگر، دوربین ها و نورهای مصنوعی پروژکتورها به هنگام فیلمبرداری می توانند چروک های پوست را عمیق تر نشان دهند، یا زردی آن را بیشتر کنند یا اینکه جوش های صورت را نمایان تر از واقعیت در نظر آورند. برای آنکه بتوانیم یک پوست سرزنده و جذاب در برابر دوربین داشته باشیم و بازیگر یا فردی که قرار است در برابر دوربین باشد شبیه روح به نظر نرسد باید از گریم استفاده کند.

در دوره آموزشی گریم سینمایی چه مسائلی را می آموزیم؟

در دوره آموزشی گریم سینمایی شما علاوه بر اینکه تغییر چهره مثل پیر یا جوان کردن و تغییر اجزای اصلی صورت و چهره پردازی یاد می گیرید با اصول آرایش ملایم و ناپیدا هم آشنا می شوید که در سایر زمینه های میکاپ و گریم می تواند به شما کمک کند. به عنوان مثال با رنگ های سرد و گرم در چهره سر و کار خواهید داشت و یاد می گیرید که چطور رنگ چهره را به سمت رنگ گرم تغییر دهید تا در برابر دوربین چهره شاداب تری داشته باشید.

دوره آموزشی گریم سینمایی فریار اسلامشهر و تهران

دوره آموزشی گریم سینمایی چیست؟

در دوره آموزشی گریم سینمایی شما یاد می گیرید که چطور از پودر برای به دست آوردن یک چهره یک دست در مردان استفاده کنید. محصولات چرب آرایشی روی صورت مردان در برابر دوربین برق می اندازد و از طرف دیگر استفاده از پودر هم چندان آسان نیست. در دوره آموزشی گریم سینمایی یاد می گیریم که چطور از مواد پودری برای گریم مردان استفاده کنیم و به چهره حالتی طبیعی بدهیم.

کسانی که به طور حرفه ای دوره آموزشی گریم سینمایی را در هنرستان می گذرانند با اصول حجم سازی و طراحی کامپیوتری برای گریم های سنگین آشنا می شوند. ولی پایه اصلی گریم سینمایی مانند سایر گریم ها آشنایی با انواع صورت و اجزای آن، تقسیم بندی قسمت های صورت و کار بر روی آن برای تغییر دادن چهره است. بیشتر فیلم ها و سریال هایی که در ایران ساخته می شود، نیازی به میکاپ های سنگین ندارد، هر چند که اگر در این شغل استعداد دارید، بهتر است که دوره آموزشی گریم سینمایی را به صورت حرفه ای هم دنبال کنید. ولی کسب مهارت در تغییر چهره ملایم برای آنکه کار خود را در سینما و تلویزیون شروع کنید کافیست.

یک میکاپ آرتیست صورت لازم است که با اصول تغییرات در قسمت سر تا سینه آگاه باشد. میکاپ آرتیست بدن با صورت متفاوت است که در صورت نیاز باید با همکاری هم به کار بپردازند. در دوره آموزشی گریم سینمایی، شما با مهارت میکاپ آرتیست صورت را به دست می آورید و می توانید تغییرات لازم در چهره و سر افراد را ایجاد کنید.

انواع میکاپ آرتیست های سینمایی

اگر فکر می کنید که استعداد کافی دارید، طی راهی که پیش روی شماست تا به یک میکاپ آرتیست موفق تبدیل شوید، به کوشش و تلاشتان بستگی دارد. اولین قدم یاد گرفتن اصول اولیه کار است. برای آنکه در دوره آموزشی گریم سینمایی ثبت نام کنید، لازم است که تا حدودی با انواع میکاپ آرتیست ها آشنا باشید و بدانید که چه آینده شغلی خواهید داشت.

گریم سینمایی آموزشگاه آرایشگری مردانه فریار اسلامشهر و تهران

میکاپ آرتیست کلیدی: این شخص همان کسی است که طرح های چهره پردازی را ارائه می دهد و نفر اصلی در بخش گریم است. میکاپ آرتیست برای هر بازیگری چهره مناسب نقشش را طراحی می کند و سایر میکاپ آرتیست ها برای کار خود از او راهنمایی و الگوی اصلی را می گیرند.

گریمور: افرادی که گریم را روی صورت بازیگر اجرا می کنند.

دستیار گریمور: افرادی که به گریمورها در انجام کار کمک می کنند و با مواد و مصالح کار آشنایی دارند و آن ها را تهیه و آماده می کنند.

گریمور جلوه های ویژه: این افراد، گریم های خاصی را برای دادن جلوه های ویژه به کار سینمایی طراحی و خلق می کنند و با موادی مثل لاتکس برای تغییرات اساسی در چهره و بدن بازیگر آشنایی دارند.

هنرجو پس از گذراندن دوره آموزشی گریم سینمایی لازم است تا مدتی را به عنوان دستیار در پروژه های سینمایی تجربه کسب کند تا بتواند در کار گریم سینمایی پذیرفته شود.

کوتاهی موی مردانه

تاریخچه کوتاه کردن موی مردان در جهان

آیا می دانستید در سال های خیلی دور موهای مردان نیز بلند بود؟ شاید این روزها کمی عجیب به نظر برسد ولی در سالیان سال پیش، مردان هم موهای خود را شبیه به زنان، زینت می کردند و حتی بالای سر موها را جمع می کردند. در واقع کوتاه کردن موی مردان و زنان در

Read More »
انواع برس موی سر

برس موی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

انواع شانه و برس موی سر از ساده ترین لوازم برای مرتب کردن موها هستند. برخی معتقدند جنس و کیفیت برس در سلامت موهای سر تاثیرگذار است. برس موی مناسب برای حالت دادن موها یک وسیله کارامد است ولی به طور قطع نمی تواند جلوی ریزش مو یا خارش سر و مشکلاتی از این قبیل

Read More »
بهترین آموزشگاه آرایشگری مردانه

مشخصات بهترین آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران

برای حرفه ای شدن در آرایشگری باید در دوره های آموزشی تئوری و عملی شرکت کنید. تنها با این شیوه می توانید مهارت های حرفه ای لازم را کسب کنید. در این صورت بدون توجه نوسانات بازار، همیشه یک شغل نان و آب داری را دست و پا کرده اید. اما بدون کسب این مهارت

Read More »
نکات آموزش آرایشگری مردانه

نکات آموزش آرایشگری مردانه که کمتر شنیده اید

برای موفقیت در هر حرفه ای باید قواعد بازی را بلد باشید. اگر علاقه ای به کارهای ظریف ندارید و از دست زدن به موهای دیگران، بدتان می آید همین حالا این صفحه را ببندید. مطلب آموزش آرایشگری مردانه برای کسانی که می خواهند در آینده کسب و کاری دائمی را راه اندازی کنند و

Read More »
اصلاح با تیغ ریش تراشی

اشتباهات رایج در اصلاح با تیغ ریش تراشی

حتی افرادی که سالها با تیغ، اصلاح کرده اند نیز پس از اصلاح مشکلات پوستی را تجربه می کنند. اصلاح با تیغ ریش تراشی یکی از راه های ساده برای مرتب کردن ریش و سبیل است. استفاده نادرست از این وسیله و نحوه به کارگیری آن می تواند موجب آسیب های شدید پوست صورت شود.

Read More »
آرایشگر موفق

یک آرایشگر موفق چه توانایی هایی دارد؟

اگر عشق و نداشته باشید حتی با گذراندن همه کلاس های آموزش آرایشگری نیز نمی توانید در این حرفه موفق شوید. شرط اول موفقیت در هر کسب و کاری، داشتن علاقه و پشتکار است. این امر در حرفه آرایشگری اهمیت بیشتری دارد. به نظر همه چیز ساده است ولی در عمل این حرفه نیز، سختی

Read More »
روش های مختلف بخور دادن

آشنایی با روش های مختلف بخور دادن

برای باز کردن منافذ پوست و برطرف کردم آلودگی ها از بخور استفاده می شود. بخور دادن در بهبود جریان خون، حفظ رطوبت پوست، برطرف کردن چین و چروک، از بین بردن جای جوش و آکنه بسیار موثر است. از بخور سرد و گرم در درمان برخی بیماری های تنفسی نظیر سینوزیت، گرفتگی بینی و

Read More »
انواع پوست صورت

راهنمای شناخت انواع پوست صورت

متعادل سازی چهره یکی از تکنیک های آرایشگری است که عموما در گریم داماد از آن استفاده می شود. پوست افراد از نظر رنگ، بافت و کیفیت با یکدیگر متفاوت است. شناخت انواع پوست صورت برای کسانی که به تازگی وارد حرفه آرایشگری شده اند، ضروری است. به کارگیری مواد آرایشی، کرم ها و انواع

Read More »
به بالای صفحه بردن